Június
Egressy Zoltán: JÚNIUS
színmű 2 felvonásban
Egressy Zoltán: JÚNIUS
színmű 2 felvonásban
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 12. April 2015 19:00
Rudi: Nagyon szép a szád.
Lili: Mondj már jó dolgokat!
Rudi: Most mondtam egy jó dolgot.
Lili: De nem! Hanem amitől megdobban a szíved!
Rudi (gondolkodik): Délután néha eszembe jut, hogy még egy kávét ihatok. Mert hármat iszom egy nap, és ha csak kettő volt, és eszembe jut, akkor megdobban.
Lili (nevet): Ez jó! Még!
Rudi: Múltkor el kellett volna mennem vérvételre. De nem mentem. Az is jó volt. Akkor is megdobbant.
Lili: Még jobb, ha elmész, aztán meg is könnyebbülsz. Még!
A mese most is -mint Egressy sok történetében- férfi és nő bonyolult kapcsolatrendszerére épül, a Júniusban minden szereplő a szerelmet keresi, ennek különböző aspektusait hajszolja, legyen az a testi vagy éppen a spirituális beteljesülés vágya. Megjelenik Bittner, de Egressynél nem először, az emblematikus alak csak az említések szintjén – ezúttal rossz sebészorvosként- idéződik meg. A szél motívum is több más Egressy műhöz fűzi a Júniust, izgalmas az áthallás a legutóbb megjelent két kötettel, a címében is utaló Majd kiszellőztetsz és a legújabb Százezer eperfa című regénnyel.
Beethoven: B-dúr szonáta „Hammerklavier” no. 29 op. 106 *** Chopin: Két noktürn, op. 27 no. 1–2 1. cisz-moll noktürn, 2. Desz-dúr noktürn Rachmaninov: 2. b-moll szonáta op. 36
Különleges, látványos koncerttel várja Vigh Andrea és a Jakobi Koncert Kft. a zenerajongókat a Karácsonyi Koncertre, amely 1999 óta évente a karácsonyi ünnepeket megelőző napokban kerül megrendezésre a Zeneakadémia Nagytermében.
Haydn: c-moll szonáta, Hob XVI/20 Liszt: Válogatás a késői műveiből Schumann: Kreisleriana, op. 16
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.